Mainz’da Dil Okulu

Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti olan Mainz, Rhein-Main Bölgesi‘nin merkezinde yer alır ve bu sebeple sizlere oldukça çok,  kültür ve aktivite fırsatları sunar. Sadece 30 dakika içerisinde en büyük Alman Havaalanı Frankfurt am Main’dan öğrenci şehri olan Mainz’a varırsınız; sadece bir saatte Mainz’dan yola çıkarak finans metropolü Frankfurt‘a ulaşırsınız veya 10 dakika içinde Hessen eyaletinin başkenti Wiesbaden’a varmanız mümkün.

 Şehir, Almanya’nın en büyük nehri Ren’in kıyısında yer alır.  Ren gezinti yolu ve Mainz’in kendi çevresi sizi rahatlamaya ve keşfe davet eder. Loreley Kayaları‘nın da ( Loreleyfelsen) bulunduğu ve Unesco dünya mirası olan Obere Mittelrheintal da Mainz’dan yaklaşık bir saatlik mesafede ulaşılır.

 

Mainz, Ren nehri bölgesinin karnavalının adeta kalesidir ve Johannes-Gutenberg Üniversitesi ve örneğin ZDF gibi birçok radyo yayın kurumunun merkezi burada yer alır. Şehrin en bilindik çoçuğu ise matbaacılığın bulucusu Johannes Gutenberg’tir.

 

Merakınızı uyandırabildik mi? Öyleyse bize, Rheinland-Pfalz’ın başkentine gelin ve asla unutamayacağınız bir zaman geçirin. Gelmenizden büyük mutluluk duyacağız!

More information about Mainz:

 

You tube video about Mainz

Official Website of Mainz

 

German classes